Pop-portree lemmikmänguasjast


Kunstiõpetuse tunnikava: „Pop-portree lemmikmänguasjast“


Sihtgrupp: 3. klass


Maht: üks 45-minutiline tund


Teema: Pop-portree lemmikmänguasjast

Eesmärk:
·         Tutvuda pop-portreedega ja õppida neid teistest portreedest eristama
·         Õppida selgeks vastandvärvide paarid
·         Õppida vesivärve segama ja sulatama


Ülesanne: Õpilane loob pop-portree lemmikmänguasjast:
·         Õpilane liimib A4 suuruses välja trükitud mustvalgelt fotolt välja lõigatud mänguasja kujutise A4- akvarellpaberile
·         Paariline märgib fotole tähtsamate eristuvate pindade (silmad, juuksed, rattad jm) piirjooned
·         Õpilane värvib foto õlipastellidega, jälgides, et pinnad eristuksid üksteisest ja kõrvuti satuksid vastandvärvid
·         Õpilane maalib portree tausta akvarellidega, segades värve ning luues uusi toone ja varjundeid


Väljundid:
·         Õpilane on töö värvimisel hoolikas ja korrektne, katab kõik pinnad ja peab kinni märgitud piirjoontest
·         Õpilane teab vastandvärvide paare ja asetab vastandvärvid kõrvuti pop-portreed värvides
·         Õpilane segab vesivärve, luues uusi toone ja varjundeid


Põhimõisted: foto, portreed, pop-portree, värviring, vastandvärvid, värvide segamine

Õppematerjalid: Andy Warholi ja teiste kunstnike pop-portreede näited (http://magicportrait.wordpress.com/2008/09/24/andy-warhol/, http://www.popportraits.com/FeaturedArtists.htm ), plakat värviringiga


Meetodid: vaatlus, arutelu, paaristöö


Tunni käigu tabel
AEG
TUNNI OSAD

Märkused

Õpetaja tegevus
Õpilase tegevus

TUNNI ORGANISEERIMINE (õppevahendid, tervitus, silmside, tähelepanu) 2 min
Tervitamine, vajalike õppevahendite loetlemine
Tervitavad, kontrollivad, kas A4-paberile trükitud lemmikmänguasja mustvalge foto, A4-akvarellipaber, käärid, liim, õlipastellid, pintsel, vesivärvid ja veetops on laual

HÄÄLESTUS 3 min (Eesmärgipüstitus, motiveerimine, olemasolevate eelteadmiste väljaselgitamine, kodutöö kontroll, sissejuhatus).
Laseb õpilastel üles tõsta oma fotod lemmikmänguasjast ja neid näidata.
Teatab, et selles tunnis teevad õpilased pop-portree oma lemmikmänguasjast. Õpetaja selgitab, mis on portree ning küsib, mida võiks tähendada pop-portree ja mille poolest see erineb tavalisest fotost.
Näitavad oma fotot mänguasjast, pakuvad vastuseid.
A4 paberile trükitud mustvalge foto lemmikmängu-asjast oli  selle tunni koduseks tööks.
ÕPPIMINE
TEA!
5 min









4 min






MÕTLE! 4 min
















LOO! 22 min
Näitab projektoriga klassi seinale näiteid pop-portreedest (http://magicportrait.wordpress.com/2008/09/24/andy-warhol/, http://www.popportraits.com/FeaturedArtists.htm ) ja küsib uuesti, mille poolest need erinevad tavalistest portreedest või fotodest. Vajadusel õpeteja abistab ja suunab, kuni ühiselt jõutakse pop-portree põhitunnusteni, milleks on kindlad piirjooned ja erksad värvid.
Järgmiseks näitab õpetaja värviringi ja selgitab, millised on põhivärvid ja vastandvärvipaarid. Põhivärvide segamisel saadakse sekundaarvärvid, mis asuvad värviringis neid moodustavate põhivärvide vahel. Õpetaja näitab värvide segamist ja sulatamist tahvlil suurel akvarellpaberil.
Õpetaja palub paarilisele tutvustada pildil olevat mänguasja, tuletada meelde vastandvärvipaarid ja värvide segamise reeglid ja rääkida, milliseid värve ja kus õpilased tahaksid portreel kasutada.










Tutvustab tööülesannet ja juhendab protsessi.
Vaatlevad pop-portreesid, pakuvad vastuseid.












Paaristöö: õpilased tutvustavad paarilisele fotol olevat mänguasja, tuletavad ühiselt meelde, millised olid vastandvärvi-paarid ja millistest värvidest mida segada sai ja räägivad oma värvivalikutest.
Õpilased lõikavad mustvalge foto välja ja kleebivad akvarell-paberile. Paarilised vahetavad tööd ja märgivad saadud tööle tähtsamad piirjooned, pärast seda vahetavad tööd tagasi. Õpilased värvivad foto piirjoontest kinni pidades ja vastandvärve kõrvuti seades õlipastellidega, tausta maalivad vesivärve omavahel segades ja sulatades.
















Värviring on meel-detuletuseks tahvlil
REFLEKSIOON (Teadmiste rakendamine, kokkuvõte, hinnangud,(tulemuste ja protsessi hindamine), järeldused, teema laiendus (kodutöö), uute eesmärkide püstitamine.
Palub õpilastel koridori vaatamiseks ritta panna, aitab anda neile hinnangut lähtuvalt väljunditest.
Annavad ühiselt töödele hinnagu.


Vahendid: A4-paberile trükitud lemmikmänguasja mustvalge foto, A4-akvarellipaber, käärid, liim, õlipastellid, pintsel, vesivärvid

Hindamiskriteeriumid:

Väljund/hinne
Tõesti hea
Pole viga
Vajab korrigeerimist
Õpilane on töö värvimisel hoolikas ja korrektne

Õpilane katab värviga kõik pinnad ja peab kinni märgitud piirjoontest
Õpilase töös esineb üksikuid värvimata pindu ja üle piiri värvimisi
Õpilane jätab suured pinnad värvimata ja/või värvib pidevalt üle piirjoonte
Õpilane teab vastandvärvipaare ja seab neid oma töös kõrvuti
Õpilane oskab nimetada vastandvärvipaare, kasutab kõrvuti vastandvärve.
Õpilane oskab nimetada vastandvärvipaare üksikute eksimuste või õpetaja abiga, kasutab kõrvuti vastandvärve või neile sarnaseid värve (nt sinine ja punane sinise ja oranzhi asemel).
Õpilane ei oska nimetada vastandvärvipaare ja kasutab kõrvuti sarnaseid värve.
Õpilane segab vesivärve, luues uusi toone ja varjundeid

Vesivärve on segatud sujuvate üleminekutega, tooni- ja varjundirikkalt
Vesivärve on segatud, aga esineb suuri ühetoonilisi pindu.
Vesivärve pole omavahel segatud või on toonid liiga “porised”




No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.