Mis on tunnikava?
Tunnikava kujutab endast täpset kirjalikku materjali, mille õpetaja vormistab iga tunni ettevalmistamise käigus, et viia läbi väljunditele orienteeritud õppetund. Tunnikavas kajastub kogu tunni tegevus nii õpilase kui õpetaja seisukohalt võetuna.
NB! Kirjuta tunnikava järgmises järjekorras, siis on kõik tunnikavad ühtemoodi!
Kunstiõpetuse tunnikava
Sihtgrupp: Vali oma
sihtgrupp, kellele antud tunnikava on mõeldud.
Maht: Mitu tundi
teemat käsitlete.
Teema*: Teema on
kujutamisainestik, töö pealkiri (nagu etendusel,
raamatul jms), mis tekitab asja vastu esmase huvi, annab tööle
arusaadava emotsionaalse konteksti ja avab sisu. Pealkiri võib olla
atraktiivne, kujundlik, intrigeeriv, poeetiline jne. Teema
annab kogu tegevusele põhjenduse ja seob hulga erinevaid õppeprotsessi ja
õppesisu elemente üheks tervikuks. Teema on
vahend, ettekääne, mis võimaldab käsitleda valitud õppesisu, konkreetset
õppeprobleemi (stiili, terminit - n kaasaegne kunst, vormiprobleemi jne).
Ideaaljuhul sunnib teema end märkamatult peale, lausa tingib töös mingi aspekti
arvestamist. Teema valimiseks peab kindlasti olema eesmärk, väljundid,
õppesisu ja ülesanne. Mitte segi ajada
teemat ja ülesannet!
NB! Palume luua oma teema sellele sihtgrupile, kuhu te koolitusel registreerusite!
Eesmärk: Tunni laiem
eesmärk – miks te seda üldse õpetate.
Ülesanne*: Ülesandes kirjeldatakse, mida täpselt teha tuleb. Ülesanne
esitab nõuded, tingimused, mida tuleb arvestada. Ülesande esitamine on
piirangute seadmine, nende tingimuste esiletoomine, mille poolest see
konkreetne ülesanne erineb mingist teisest ülesandest. Võib juba ära märkida
eksponeerimised, dokumenteerimised jne.
Väljundid: Mida
õpilased selgeks saavad, mitte rohkem kui 3-4 väljundit.
Vaata abimaterjale!
Väljundipõhise hindamise slaididPõhimõisted: (kui neid on)
Õppematerjalid:
Milliseid õppematerjale kasutate, raamatud, lingid, pildid jne.
Meetodid: Milliseid
aktiivõppe meetodeid kasutate - diskussioonid, paaristööd, grupitööd jne.
Tunni käik: Selge ja
kergesti jälgitav – tunni organiseerimine. Tunni käigu planeerimisel võib
kasutada järgnevat tabelit.
Vaata ka abimaterjale:
Tunni käigu tabel
AEG |
TUNNI OSAD |
Märkused |
|
Märkida ära ka igale tegevusele planeeritud
aeg. |
Õpetaja tegevus |
Õpilase tegevus |
|
TUNNI ORGANISEERIMINE (õppevahendid,
tervitus, silmside, tähelepanu) |
|||
HÄÄLESTUS (Eesmärgipüstitus, motiveerimine,
olemasolevate eelteadmiste väljaselgitamine, kodutöö kontroll, sissejuhatus). |
|||
ÕPPIMINE (Meetodid). TEA! MÕTLE! LOO! |
|||
REFLEKSIOON (Teadmiste rakendamine,
kokkuvõte, hinnangud,(tulemuste ja protsessi hindamine), järeldused, teema
laiendus (kodutöö), uute eesmärkide püstitamine. |
Kodune töö: (kui on)
Vahendid: Milliseid töövahendeid kasutate.
Hindamiskriteeriumid: Soovitavalt tabelis, vastavalt väljunditele
Vahendid: Milliseid töövahendeid kasutate.
Hindamiskriteeriumid: Soovitavalt tabelis, vastavalt väljunditele
*Teema ja ülesande kirjeldus on kohandatud materjali põhjal: Anu Tuulmets “Tunni- ja töökavaga seotud mõisted kunstiõpetuses”. Kunsti ja muusika õpetamisest. REKK 2005
No comments:
Post a Comment
Note: Only a member of this blog may post a comment.