Kunstiõpetuse
tunnikava
Sihtgrupp: III kooliaste
Maht: 2 tundi +
kodutöö
Teema: „Tunnis ei mängi! Või hoopis vastupidi?“
Eesmärk:
Tutvada animatsiooni olemusega
Luua paariminutine animatsioon
Ülesanne: Taskust leitud asjadest mõelda välja lugu,
millest teisel tunnil tehakse animatsioon. Kodutööna pildistamine. Pilte võiks
olla vähemalt 80
Väljundid:
Õpilane
teab animatsiooni eriliike
leiab loovülesandes erinevaid lahendusvariante ja
isikupäraseid teostusvõimalusi
kasutab loovtöös digitaalseid tehnoloogiaid (digikaamera,
telefon, arvuti)
Põhimõisted: mängufilm, animafilm, pildistamine, kaader,
Õppematerjalid:
Fragment filmist „Kevade“: http://www.youtube.com/watch?v=xsLpCLuFlNE (alates12.06min)
Näited animatsioonist:
Meetodid: demonstratsioon, diskussioon, rühmatöö
Tunni käik:
Tunni käigu tabel
I tund
I tund
AEG
|
TUNNI OSAD
|
Märkused
|
|
Märkida ära ka igale
tegevusele planeeritud aeg.
|
Õpetaja tegevus
|
Õpilase tegevus
|
|
TUNNI ORGANISEERIMINE
3 min
(õppevahendid, tervitus,
silmside, tähelepanu)
|
Tunni alustamine, tervitamine jm tunni alguse tegevus
|
||
HÄÄLESTUS
10 min
|
Näitab fragmenti filmist
„Kevade“.
Peale vaatamist ühine diskussioon Tootsi taskus olevatest asjadest (mis seal
oli, milleks üht või teist võis tal vaja minna).
„Mida nende asjadega võiks teha?“
Näitab animafilmi.
Mille poolest erinesid need kaks vaadatud filmi?
|
Vaatavad filmi.
Arutelu.
Pakuvad, mida võiks teha
Vaatavad animafilmi
Diskussioon nähtud filmide erinevustest
|
|
ÕPPIMINE
17 min
|
Animatsiooni olemus.
Mis on sinul taskus?
Mõtle välja lugu, kus tegelasteks on sinu taskus olevad asjad.
Pane oma loole ka pealkiri
|
Õpilased võtavad oma tasku(te)st välja seal olevad asjad.
|
Grupitöö. 2 või 3-liikmelised grupid
|
REFLEKSIOON
15 min
|
Juhendamine vastavalt vajadusele.
Koduse ülesande andmine, et järgmisel tunnil saaks edasi töötada
|
Tegelaskujude loomine, loo mõtlemine
|
Õpilastele peab selgeks saama, mis neil on vaja teha, et
järgmisel tunnil edasi saaks töötada.
|
Kodune töö: Pildistamine, piltide tõmbamine arvutisse
(võimalusel) või mälupulgale, et järgmisel tunnil saaks jätkata animeerimisega
(Movie Maker)
Vahendid: taskutest leitavad asjad, fotokas või telefon, mälupulk,
arvuti ja Movie Makeri tarkvara.
Hindamiskriteeriumid:
Väljund
|
Väga hea
|
Hea
|
Rahuldav
|
Halvasti
|
Teab animatsiooni eriliike
|
Teab animatsioon eriliike, oskab tuua näiteid ja nimetada
tuntumaid loojaid.
|
Teab animatsiooni eriliike.
|
Teab animatsiooni põhimõtet, kuid ei oska nimetada
erillike
|
Ei tea animatsioonist midagi
|
leiab loovülesandes erinevaid lahendusvariante ja
isikupäraseid teostusvõimalusi
|
Leiab loovülesandes erinevaid lahendusvariante ja
isikupäraseid teostusvõimalusi, läheneb tööle loominguliselt ja
fantaasiarikkalt
|
leiab loovülesandes erinevaid lahendusvariante ja
isikupäraseid teostusvõimalusi
|
Üritab näite sarnaselt või teiste järgi töö kaelast ära
saada.
|
Ei suuda midagi välja mõelda
|
Kasutab loovtöös digitaalseid tehnoloogiaid (digikaamera,
telefon, arvuti)
|
Kasutab loovtöös digitaalseid tehnoloogiaid (digikaamera,
telefon, arvuti), oskab neid oma kasuks erinevalt käsitleda.
|
Kasutab loovtöös digitaalseid tehnoloogiaid (digikaamera,
telefon, arvuti)
|
Pildistab telefoniga, kuid ei oska pildistatud failidega
edasi toimetada
|
Ei kasuta digitaalseid tehnoloogiaid
|
No comments:
Post a Comment
Note: Only a member of this blog may post a comment.