Kunstiõpetuse
tunnikava
Sihtgrupp: 9.klass
Maht: 3 tundi
Teema: Kuidas olen seotud autorluse ja autoriõiguste kaitsega?
Eesmärk:
Anda õpilastele teavet, et autoriõiguse
seadus on seaduseandja poolt vastuvõetud
seadus, millel on:
- juriidiline õigus oma teosele, autorsuse suhteid reguleeriv eraõiguslik osa.
- tsiviilõiguse osa, kus autorsusega kaasnevad varalised ja mittevaralised suhted.
Tunni laiem eesmärk –Tutvuda kehtiva
autorikaitseseadusega,leida sealt punktid, mida iga kodanik peaks teadma ja järgima.
Teab teose vaba kasutamise
tingimusi .
Leida selgitused mõistetele autorikaitse, vabavara, autorlus, ACTA , koopia, reproduktsioon, viitamine, piraatlus, vabakasutus
Ülesanne: Iga rühm koostab vastavalt antud teemale 10 slaidilise
esitluse
Väljundid:
1.
Teab, mis on autoriõigus
2.
Oskab viidata autorile
3. Teab, mis on
vaba tarkvara ja selle kasuamise õigused
4.
Teab, et ACTA on(inglise keeles )The Anti-Counterfeiting Trade Agreement ehk võltsimisvastane kaubandusleping
Põhimõisted:
autorikaitse, vabavara, autorlus, ACTA , koopia, reproduktsioon, viitamine, piraatlus, plagiaat, samasugune, identne,
Õppematerjalid:
Meetodid: diskussioon, ajurünnak,
grupitöö, esitlus
Tunni käik:
Tunni käigu tabel
|
AEG
|
TUNNI OSAD
|
Märkused
|
|
|
Märkida ära ka igale tegevusele
planeeritud aeg.
|
Õpetaja tegevus
|
Õpilase tegevus
|
|
|
TUNNI ORGANISEERIMINE
(õppevahendid, tervitus, silmside, tähelepanu)5min
|
Kes on autor?
|
Näiteid autoriks olemise kohta
|
Pildi-, teksti jne. autor
|
|
HÄÄLESTUS (Eesmärgipüstitus,
motiveerimine, olemasolevate eelteadmiste väljaselgitamine, kodutöö kontroll,
sissejuhatus).
40min
|
Sissejuhatus teemasse:
Mis on autorikaitse? Kuidas on
seotud õppetööga? Milliseid teemasid oleks vaja uurida?
Milline seadus reguleerib?
Teemade püstitamine;
rühmade moodustamine
|
Diskussioon autorikaitse teemal
Ajurünnak teemakohastele
mõistetele;
Teemade
valimine :
Autorikaitse
ACTA
Vabavara
ja selle kasutamine koolis
|
|
|
ÕPPIMINE (Meetodid). TEA! MÕTLE!
LOO!
45min
|
Tund arvutiklassis
Suunamine materjalide otsingul
|
Materjalide
kogumine internetist; Tutvumine autorikaitseseadusega.
Slaidide
koostamine
|
|
|
REFLEKSIOON (Teadmiste
rakendamine, kokkuvõte, hinnangud,(tulemuste ja protsessi hindamine),
järeldused, teema laiendus (kodutöö), uute eesmärkide püstitamine.
45 min
|
Slaidide ülevaatamine enne
esitlust
Analüüs ja hindamine
|
Esitluste esitamine
Hinnangute andmine
|
Kodune töö: Enne esitlust slaidide viimistlemine ja esitluseks
harjutamine
Vahendid: Arvutid, ekraan ,projektor
Hindamiskriteeriumid:
Vahendid: Arvutid, ekraan ,projektor
Hindamiskriteeriumid:
|
Väljundid/lävendid
|
5
|
4
|
3
|
2
|
Õpilase hinne
|
Õpetaja hinne
|
|
1.Teab, mis on autoriõigus
|
Teab autorikaitse olemust. oskab
anda lisaselgitusi ja esitada küsimusi
|
Teab
autorikaitse olemust. Piirdub slaidil oleva selgitusega
|
Slaidide
esitlus konarlik, tekstid pikad, oluline välja toomata
|
Slaidid ei anna ülevaadet
autoriõigustest, endal teadmised puudulikud
|
|
|
|
2.Oskab viidata autorile
|
Viited
autorile ja allikatele korrektsed, esitlusel pööratakse neile tähelepanu
|
Viidetes
ebatäpsusi
|
Viited puuduvad osaliselt
|
Viited
puuduvad
|
|
|
|
3. Teab,
mis on vaba tarkvara ja selle kasuamise õigused
|
Teeb vahet
vaba tarkvara ja litsentseeritud tarkvara vahel, oskab tuua näiteid.
|
Teab, mis
on vaba tarkvara.
Ei oska
tuua näiteid
|
Mõiste
selgitus ja arusaamine sellest
ebapiisav
|
Puudub arusaam vaba tarkvara
olemusest
|
|
|
|
4. Teab, et ACTA on The Anti-Counterfeiting Trade
Agreement ehk võltsimisvastane kaubandusleping
|
Teab, et ACTA on The Anti-Counterfeiting Trade
Agreement ehk võltsimisvastane kaubandusleping ja oskab selgitada selle põhimõtteid
|
Teab, et
tegu on rahvusvaheliste kokkulepetega, selgitused ebatäpsed
|
Ei oska
ACTA mõistet lahtimõtestada.
|
Ei tea
ACTA mõistet
|
|
|
|
5.Oskab
rühmatöös osaleda ja annab oma panuse materjalide kogumisel, teksti
kujundamisel ja slaidide koostamisel
|
Osaleb
aktiivselt rühmatöös. Jälgib, et esitlus oleks koostatud selge ja lühida
sõnastusega;
|
Osaleb
rühmatöös, kogutud materjalid ebapiisavad, tekstitöötlus puudulik
|
Osalus
rühmatöös passiivne, ei oska slaide koostada
|
Ei osale
rühmatöös ega materjalide otsimisel
|
|
|
No comments:
Post a Comment
Note: Only a member of this blog may post a comment.