Moodne muinasjutt
Sihtgrupp: 11. klass
Maht: 5 ainetundi + kodutöö
Teema: Moodne muinasjutt
Eesmärk: rakendab loovas eneseväljenduses
erinevaid kunstilisi väljendusvahendeid ja tehnilisi võtteid; oskab
uudishimulikult ja loovalt tõlgendada ning lahendada probleemilahenduslikku
ülesannet.
Ülesanne: lähtuvalt eesmärgist loob
pisimänguasjadega muinasjutulise animatsiooni, kasutades tehnilisi võtteid,
põhjendades valikuid.
Väljundid:
- Püstitab iseseisvalt loomingulise ülesande, koostab piltkava.
- Lahendab probleemi loovalt, valmistab animatsiooni vähese abiga.
- Esitleb oma loomingut, toob välja olulise, analüüsib ja teeb järeldusi.
Põhimõisted: animatsioon, autoriõigus.
Õppematerjal:
lingid animatsioonidega:
- http://www.youtube.com/watch?v=q-SvTLcq2gY
- http://youtu.be/Heb280Rc7M8
- http://www.youtube.com/watch?v=kDwLPrWOiok
- http://www.youtube.com/watch?v=u1kfUMYh2R0
Meetodid: diskussioon, ajurünnak, lühiarutelu.
Tunni käik:
Aeg
|
Õpetaja tegevus
|
Õpilase tegevus
|
Märkused
|
1. tund
|
Sissejuhatus
teemasse.
|
Tea!
|
|
Häälestus
|
Vestlus
tulevase teemaderingi sissejuhatuseks. Õpetaja küsimused õpilastele.
|
Õpilaste
osalemine vestluses. Küsimustele vastamine. Diskussioon.
|
Animatsioon,
eetika, autoriõigus.
Tund
arvutiklassis.
|
Õppimine
|
Õpetaja
suunab linkidele, mis seotud autoriõigusega.
Õpetaja
selgitused, kuidas kasutada Creative Commons litsentse ja millised erinevad
variandid on kasutusel.
Õpetaja
näitab animatsiooni tutvustavat videoklippi.
|
Õpilaste
iseseisev uurimine, teemaga tutvumine.
Õpilased
lahendavad õppeülesande otsides YouTube´ist ja Flickr´ist CC litsentsiga
videoid ja pilte.
Õpilased
jälgivad animatsioone.
|
Creative
Commons, animatsioon
|
Kokkuvõte tunnist
|
Mida
teadsid varem?
Mida
uut said teada?
Mida
soovid veel teada?
|
Õpilased
teevad kokkuvõtte õpitust.
|
|
Kodune ülesanne
|
Õpetaja
tutvustab järgmise tunni ülesannet, kodutööks on õpilastel vaja valida
väikesed mänguasjad (üllatusmunast, legod vms) ja need kaasa tuua.
|
||
2. tund
|
Eelmises
tunnis püstitatud teema meenutamine.
|
Mõtle!
|
|
Häälestus
|
Mis
on meeles eelmisest tunnist? Õpetaja tutvustab õpilastele teemat ja eesmärke.
|
Õpilased
tuletavad meelde õpitu.
|
Autoriõigus,
eetika, animatsioon.
|
Õpetaja
näitab õpilastele videoid õpilaste tehtud animatsioonidest.
|
Õpilased
vaatavad videoid. Esitavad küsimusi nähtu kohta.
|
Animatsioon
|
|
Kodutöö analüüs
|
Õpetaja
kontrollib töövahendite olemasolu.
|
Õpilased
võtavad välja kodutööna valitud pisimänguasjad.
|
|
Õppimine
|
Õpetaja
palub moodustada kolmeliikmelised rühmad.
Õpetaja
jagab igale rühmale paberi A3 ja kirjutusvahendid (markerid)
Õpetaja
selgitab tööülesannet, jagab töölehed, kus peal tööülesande täpsem selgitus.
|
Õpilased
moodustavad kolmeliikmelised rühmad.
Õpilased
järgides tööülesannet teostavad ajurünnaku.
|
Millist
muinasjuttu saab läbi mängida olemasolevate mänguasjadega?
|
Õpetaja
juhendab ja jälgib tööprotsessi.
|
Õpilased
tööprotsessis, ideed kirjutavad ja joonistavad paberile.
Õpilased
rühmas valivad tekkinud ideedest ühe parima.
|
Piltkava koostamine
|
|
Kokkuvõte
|
Õpetaja
küsimused tööprotsessi kulgemise kohta. Mida oleks veel vaja teada, kaasa
võtta?
|
Õpilaste
vastused.
|
|
3. tund
|
Tunni
eesmärkide ja tegevuse tutvustamine.
|
Loo!
|
|
Häälestus
|
Töörühmade
moodustamine.
Õpetaja
jagab töövahendid.
|
Õpilased
moodustavad rühmad.
|
|
Õppimine
|
Õpetaja
selgitab animatsiooni tegemise põhimõtteid. Demonstratsioon. Õpetaja
jagab tehnilised juhised, kuidas animatsiooni edukalt teha, õpilastele.
|
Kui
õpilastel tekkis veel küsimusi saavad nad võimaluse täpsustamiseks ja
küsimuste esitamiseks.
|
|
Õpetaja
juhendab praktilist tööd.
Õpetaja
aitab probleemide korral.
|
Õpilased
tegelevad praktilise ülesandega.
|
Animatsiooni valmistamine.
|
|
Kokkuvõte
|
Kuidas
said hakkama, millised probleemid tekkisid, kuidas neid lahendasid?
|
Õpilased
teevad kokkuvõtte tegevustest. Lühiarutelu.
|
Koduseks
ülesandeks laadida fotod mälupulgale.
|
4. tund
|
Loo!
|
||
Häälestus
|
Tund
arvutiklassis. Tunni eesmärgi tutvustamine.
|
Õpilastel
kaasas fotod mälupulgal.
|
|
Õppimine
|
Õpetaja
selgitab, kuidas töötab MovieMaker.
|
Õpilased
laevad fotod arvutisse töötavad programmiga MovieMaker.
Vajadusel
eemaldavad või korrigeerivad fotod, lisavad heli.
|
Vabavaraline
programm
|
Õpetaja
kontrollib töö kulgemist.
|
Õpilased
näitavad õpetajale tehtud tööd.
|
||
Kokkuvõte
|
Õpilased
teevad tunnist kokkuvõtte.
|
||
5. tund
|
|||
Häälestus
|
Tunni
käigu tutvustus, lõpptulemuse nimetamine.
|
||
Õppimine
|
Õpetaja
tutvustab ja reguleerib esitluste kulgemise korda.
|
Õpilased
esitlevad kaasõpilastele oma animatsiooni. Selgitavad töökäiku,
põhjendavad valikuid, toovad esile häid omadusi ja võimalikke tekkinud
probleeme. Kaasõpilased võivad esitada küsimusi ja anda oma hinnangu valmistööle.
|
Õpilastööde
esmaesitlused.
Hinnangulehed.
|
Kokkuvõte
|
Õpetaja
teeb üldise kokkuvõtte teemast. Mida me õppisime?
|
Õpilaste
hinnang töö õnnestumisele või ebaõnnestumisele. Tagasiside õpitust.
|
Kodune töö: ettevalmistused animatsiooniks, pisimänguasjade valik; fotode salvestamine
mälupulgale.
Vahendid: pisimänguasjad, fotoaparaadid,
vabavaraline programm MovieMaker, arvutipark, A3 paber, markerid,
projektsioonitehnika.
Õppesisu katvus: Igapäevaelu tungimine kunsti,
kunstiliikide piiride hajumine; fotokunst; videokunst; meediakeskkond;
autoriõiguste probleemistik; käsitlevate teemade endast, oma kogemusest ja
nüüdisajast lähtuv tõlgendamine; oma ideega sobiva väljendusvahendi valimine ja
töö tegemine; töö esitlemine ja oma valikute põhjendamine.
Hindamiskriteeriumid:
Väljund |
Hinne 5 |
Hinne 4 |
Hinne 3 |
Hinne 2 |
Märkused |
Püstitab iseseisvalt loomingulise ülesande,
koostab piltkava
|
Oskab ajurünnaku
raames ideid genereerida, oskab teha olemasolevatest ideedest valiku, koostab
sobiva piltkava.
|
Saab
hakkama ideede väljamõtlemisega. Pakub välja ühe idee, koostab piltkava.
|
On
raskustes ideede väljamõtlemisel, vajab abi piltkava koostamisel.
|
Ei
oska ideid välja pakkuda. Ei osale piltkava koostamisel.
|
|
Lahendab probleemi loovalt, valmistab
animatsiooni vähese abiga.
|
Teab,
kuidas teha animatsiooni, ei vaja juhendamisel abi (juhisteleht), loob
pisimänguasjadest muinasjutu paroodia.
|
Animatsiooni
teostamisel vajab vähest abi. Idee lahendab loovalt kasutades olemasolevaid
pisimänguasju.
|
Vajab
abi ja tööjuhendi korduvat selgitamist. Animatsioon jääb viimistlemata.
|
Ei saa
tööjuhendist ja selgitustest aru, ei osale animatsiooni teostamisel.
|
|
Esitleb oma loomingut, toob välja olulise,
analüüsib ja teeb järeldusi.
|
Analüüsib
ja teeb järeldusi õpitu, kogetu põhjal. Oskab tuua välja olulise esitledes animatsiooni. Esitlus on kindel, küsimustele vastamise oskus suurepärane.
|
Esitleb animatsiooni, toob välja olulise õpitust ja kogetust. Analüüsil
ebakindel, kõigile küsimustele vastust ei leia.
|
Esitleb animatsiooni, analüüs on puudulik, oluline jääb välja toomata.
|
Ei
esitle animatsiooni, analüüs ja järeldused puuduvad.
|
No comments:
Post a Comment
Note: Only a member of this blog may post a comment.