Maja, milles ma elaksin 20. aasta pärast.


Kunstiõpetuse tunnikava



Sihtgrupp:   3. Klass, I kooliaste

Maht :   kaks 45 – minutilist tundi
Teema:   Maja, milles ma elaksin 20. aasta pärast.

 Eesmärk:     

·         Tutvumine erinevate materjalidega (metall, paber, papp, puit, tekstiil, plastmass) ja nende omaduste tundma õppimine.

·          Erinevatest materjalidest  ruumilise objekti (miniskulptuuri) loomine.

·         Vormi, otstarbe, materjali ja tehnoloogia arvestamine kujundamisel.

·         Geomeetriliste baaselementide tundmine, kombineerimine tervikuks.

·         Leidlikkuse ja fantaasia arendamine.


Ülesanne:

·         Olemasolevate materjalidega tutvumine ja nende põhiomaduste tundmine.

·         Geomeetriliste baaselementide meenutamine, tundmine ja kombineerimine.

·         Katsetamine erinevate materjalidega - meisterdamine – loomine.

·         Märgata ümbritsevas keskkonnas objektide koosnemist erinevatest geomeetrilistest elementidest.

Väljundid:

·         Saavad teada, et erinevatele materjalidel on erinevad omadused, oskavad seda meisterdamisel arvestada.

·         Tunnevad ära ja oskavad nimetada kasutatud materjale – paber, papp, puit, plastmass, tekstiil, metall.

·         Oskavad märgata  ja nimetada ümbritsevas keskkonnas leiduvate objektide/ehitiste geomeetriliste erinevusi ja jaotada objekti osadeks.

·         Saavad kogemuse, kuidas erinevatest materjalidest kombineerida tervikut.


Põhimõisted:

·        osa, tervik, objekt,  miniskulptuur. Materjalid: metall, paber, papp, puit, tekstiil, plastmass. Geomeetrilised baaselemendid: püramiid, koonus, silinder, kera, kuup


Õppematerjalid: 

Vaated  koolimaja ümbruses,  pilte erineva arhitektuuriga hoonetest.

Kunstiõpetuse tööraamat 1.klassile -  lk.38 -  Vormid ( Catherine Zarip ,Aivar Leštšinski; Avita 2007)

Meetodid:  kogemusõpe  -  vaatlus, diskussioon, individuaaltöö.


Tunni  käik:

Tunni osad
Õpetaja tegevus
Õpilaste tegevus
Märkused
Tunni organiseerimine  (õppevahendid, tervitus, silmside, tähelepanu)
~3 min

Tervitamine.
Tunni teema teatamine, ülesannete tutvustamine.

Õpilased tervitavad õpetajat.
Häälestus
 ~10 min Eesmärgipüstitus, motiveerimine, olemasolevate eelteadmiste väljaselgitamine, sissejuhatus).

Erinevate materjalide jagamine, tutvustamine näidismaterjali tutvustamine.

Materjalidega tutvumine. Nimetavad materjalide nimetusi.

Õpetaja võib esitada abistavaid ja suunavaid küsimusi
Õppimine

TEA! ~15 min





MÕTLE!~17 min



Juhin vaatlust, esitan küsimusi, teen kokkuvõtted tahvlile.




Leia  erinevate vormidega ehitisi. Leia baaskujundid, millest koosneb ehitis. Planeeri olemasolevatest materjalidest oma tulevikuehitis. Vali tööks vajalikud materjalid. Vastan ja selgitan küsimuste korral.



Õpilased osalevad vaatluses, arutluses.
Vaatavad, võrdlevad, mõtlevad. Tuletavad meelde geomeetrilised baaskujundid.

Arutlevad, toovad välja oma teadmised, seostavad need õpetaja antud infoga.

Õpilastel on võimalus küsimusi esitada.





Kokkuvõte tahvlile –
joonis -  nimetus
kuup, kera, püramiid, koonus, silinder




Õppimine toimub ka  praktilise ülesande etapis.




Refleksioon

LOO!~30 min



Tagasiside ~5 min
(~10 min töökoha kooristamiseks ja tööde ülespanemiseks)
Annan tagasisidet klassile.
Praktiline töö - meisterdamine.
Jälgin protsessi, vajadusel annan individuaalse tagasiside, abistan.




 Vahendid: 

·         nn. olmejäägid – karbid, plastpudelid, papist rullid, ajakirjad, ajalehed, jäätisepulgad, tühjad vildikad, niidirullid, tekstiilijäätmed jne.),

·          liim, teip,  käärid, naaskel, traat,

·         värviline paber, plastiliin,

·         akrüülvärvid, pintsel


Hindamiskriteeriumid:


Väljund

Väga tubli

Hea tulemus

Pead rohkem püüdma
Osavõtt tunnist
Töötab  ja mõtleb aktiivselt.
Vajab alla 50% õpetaja abi
Töötab ja mõtleb kaasa.
 Vajab 50%     õpetaja abi
Keskendub pinnapealselt.
Vajab üle 50% õpetaja abi
Tunneb  ja oskab nimetada
80% õigesti
kasutatud materjalidest
50%
kasutatud materjalidest
Alla 50%
kasutatud materjalidest

Tunneb  ja oskab nimetada
80% õigesti
käsitletud geomeetrilistest baaselementidest
50%
käsitletud geomeetrilistest baaselementidest
Alla 50%
käsitletud geomeetrilistest baaselementidest
Teostab töö ja järgib tööülesande sisu
80 – 100% iseseisvalt,
suhtub ülesandesse loovalt ja  lõpptulem korrektne.
üle 50% iseseisvalt, teostab töö väikeste puudustega
Alla 50%
iseseisvalt,
töö lohakas.

















No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.