Mina olengi Picasso

                                                                                  

 
 
 
Kunstiõpetuse tunnikava
Sihtgrupp: 9.klass
Maht: 2 – 3 tundi
Teema: „Mina olengi Picasso“

Eesmärk:

1.kubismi rajaja Pablo Picasso loominguga tutvumine

2.autoriõiguse lahtirääkimine, originaali kasutamine.

 

Ülesanne: luua uus teos Picasso loomingust lähtudes; töö eksponeerimine.

Väljundid:

  1. teema läbimise järel õpilane teab kubismi arenguloost
  2. teema läbimisel õpilane teab Picasso töid
  3. õpilane on võimeline kavandama oma nägemust Picasso töödest
  4. oskab rakendada oma kunstialaseid kogemusi uue teose loomisel

Põhimõisted: kunstistiil, kunstiteos, autor, originaal.

Õppematerjalid:

  1. Buchholz, E. L., Zimmermann, B. Pablo Picasso elu ja looming. Tallinn: Koolibri (2006) -  faktiline info
  2. http://www.riigiteataja.ee/akt/810714 - mõiste selgitus
  3. http://witcombe.sbc.edu/ -  pildimaterjal 

Meetodid: diskussioonid, individuaalne töö, analüüs.


Tunni käigu tabel

AEG
TUNNI OSAD
 
Märkused
 
Õpetaja tegevus
Õpilase tegevus
 
TUNNI ORGANISEERIMINE (õppevahendid, tervitus, silmside, tähelepanu)
Tervitus, silmside,
õppevahendite
ülevaatus.
 
Õpilased
tervitavad.
 
HÄÄLESTUS (Eesmärgipüstitus, motiveerimine, olemasolevate eelteadmiste väljaselgitamine, sissejuhatus).
Sissejuhatus -tunni teema tutvustamine.
Õpilased vastavad küsimustele.
 
ÕPPIMINE (Meetodid). TEA! MÕTLE! LOO!
TEA!
Autor ja teos,
allikate kasutamine.
Õpilased tutvuvad kubismi arengulooga.
Vaatlevad  kunstniku
töid ja
teevad valiku
individuaalseks
tööks.
 
REFLEKSIOON
Kas valminud tööde autorid on nüüd Picassod?
Vajadusel individuaalne
juhendamine .
 
Töö teostamisel
õpilased
kasutavad
saadud teadmisi, loovad oma töö.
Tööd
eksponeeritakse
klassis.
Toimub arutelu, kes on rohkem Picasso?
 

 


Vahendid: internet, joonistamis- ja maalitarbed.

Hindamiskriteeriumid:
väljund
5
4
3
2
Õpilase hinne
Õpetaja hinne
Õpilane teab, mis on autoriõigus.
Vastab õpetaja küsimustele, toob näiteid.
Vastab õpetaja küsimustele.
Vastab küsimustele osaliselt.
Ei tea midagi.
 
 
Teab, mis on kubism ja kes on Pablo Picasso?
Teab kunstniku teoseid ja oskab neid kirjeldada.
Teab kunstniku teoseid.
Teab mõnda kunstniku tööd.
Ei tea midagi.
 
 
Õpilane teab, kuidas tööd komponeerida.
 
Loob
läbimõeldud
kompositsiooni,
selgitab
paigutust ja
värvikasutust,
lahendus on originaalne.
 
Loob läbimõeldud
kompositsiooni,
teostus jätab soovida.
Loob
juhusliku kompositsiooni,
töö on poolik.
Ei tee midagi.
 
 
Tunni koostas Maire Millert


 

 
 

No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.