Sihtgrupp: 10.klass
Maht: 2-3
Teema: kunst ja autorlus meie ümber
Eesmärk: Selgitada kodukoha arhitektuuri näidete põhjal, millised kriteeriumid teevad ehitisest kunstiteose ja keda saab pidada autoriks, kui tegemist masstoodanguga. Kuidas autoriõigusi tegelikkuses kaitsta saab ja kas seda on alatu vaja. Rahvalooming ja autorlus, mida see tähendab.
Ülesanne: Uurida kohalikke ehitisi, nii ühiskondlikke hooneid kui ka eramaju, võimalusel teha kindlaks ehitusaasta, tööde teostaja, projekti autor. Pildistada ehitised, mida uuriti. Analüüsida, milliseid stiilielemente võib leida või millise nimetuse võiks anda kasutatud ehitusstiilile. Kas stiilitus on ka stiil. Võrrelda kunstiajaloo näiteid ja analüüsida, miks me nimetame või ei nimeta ehitisi kunstiteosteks.
Väljundid: arhitektuuri kui kunstiliigi mõiste, ehitise mõiste, autoritöö ja kollektiivne looming, milliste tunnuste järgi eristada kunstiteast kui seda on võimalik teha, miss on autoriõigus.
Põhimõisted: kunstiteos, autor, autoriõigus, arhitektuur, ehitis.
Õppematerjalid:
Meetodid: diskussioonid, grupitööd, esitlused.
Tunni käik:
Tunni käigu tabel
| AEG | TUNNI OSAD | Märkused | |
| Õpetaja tegevus | Õpilase tegevus | ||
| TUNNI ORGANISEERIMINE (õppevahendid, tervitus, silmside, tähelepanu) | Teema selgitamine 15 min. |
Konspekteerimine. | |
| HÄÄLESTUS (Eesmärgipüstitus, motiveerimine, olemasolevate eelteadmiste väljaselgitamine, kodutöö kontroll, sissejuhatus). | Esitlus. 20 min | ||
| ÕPPIMINE (Meetodid). TEA! MÕTLE! LOO! | Individuaalne juhendamine | Iseseisev töö | |
| REFLEKSIOON (Teadmiste rakendamine, kokkuvõte, hinnangud,(tulemuste ja protsessi hindamine), järeldused, teema laiendus (kodutöö), uute eesmärkide püstitamine. | Õpilaste esitluste analüüs ja hindamine | Rühmatööde esitamine. |
Vahendid: arvuti, digifotoaparaat
Hindamiskriteeriumid: Soovitavalt tabelis, vastavalt väljunditele
No comments:
Post a Comment
Note: Only a member of this blog may post a comment.