Kunstiõpetuse tunnikava
Illi Teras
Teema: Valguse- ja varjujahtSihtgrupp: 7.klass
Maht: 2 tundi
Eesmärk:
õppida
märkama ja kujutama oma töös ümbritsevas keskkonnas esinevat valguse- ja varjude olemasolu ja suhet ja suunata
õpilast loominguliselt mõtlema.
- Uurida õues
erinevaid valguse ja varjude variante ja teha kümnest pildist koosnev
fotoseeria.
- Valida
seeriast kõige enam meeldinud võte ja kujutada see loominguliselt
praktilise tööna oma ideega sobivate vahenditega (joonistuse, maali või
skulptuurina)
Väljundid:
- Teab ja oskab kõnes kasutada teemakohaseid
mõisteid ja näiteid ajaloost
- Oskab esitleda oma fotoseeriat
- Oskab luua valgust-varju kujutava
fotoseeria
- Kujundab ühe foto joonistuse, maali või
skulptuurina
Põhimõisted:
valgus, vari, kontrast, siluett,
varjund, fotograafia, fotoseeria
Õppematerjalid:
Kunstiõpetuse tööraamat, kunstitööde näited
valguse-varju kohta ajaloost
Õppevahendid:
fotoaparaat,
dataprojektor, arvuti, kunstitarbed
Meetodid:
arutelu,
paaristöö, analüüs, praktiline töö
Tunni käik:
|
AEG
|
TUNNI OSAD
|
Märkused
|
|
|
1.tund
|
Õpetaja tegevus
|
Õpilase tegevus
|
|
|
TUNNI ORGANISEERIMINE
3 min
|
Tervitus, silmside, õppevahendite ülevaatus
|
Õpilased tervitavad, teavitavad õpetajat fotoaparaatide olemasolust
|
|
|
HÄÄLESTUS
5 min
|
Tunniülesande praktilise poole kirjeldamine, paarideks jagamine
|
Esitavad täpsustavaid küsimusi, lepivad paarid fotoaparaatide olemasolu
järgi – igal paaril peab olema töövahend
|
Kui fotoaparaate on vähem, moodustavad kolmese
rühma
|
|
ÕPPIMINE
TEA! MÕTLE!
10 min
|
Toob näiteid varjude ja valguse kujutamisest erinevatel ajastutel
slaidide ja raamatute abil
|
Valivad millistel näidetel on valgus-vari paremini kujutatud, kirjeldavad
varjude ja valguse toone
|
|
|
Annab juhised esimese praktilise ülesande täitmiseks
2 min
|
Esitavad vajadusel täpsustavaid küsimusi
|
||
|
LOO!
15-20 min
|
Juhendab ja suunab
|
Teevad õues valguse – varju vaatlusi, lavastusi ja jäädvustavad neid.
|
|
|
REFLEKSIOON
5 min
|
Teeb kokkuvõtte tegemine, laeb fotod arvutisse, selgitab koduse töö
|
Näitavad õues tehtud töö ette
Kodus valivad välja ühe foto, mida järgmisel tunnil teostada
|
Kui ei õnnestunud pilte laadida, teha see
kodus ja saata õpetajale
|
|
2.tund
|
Õpetaja tegevus
|
Õpilase tegevus
|
|
|
TUNNI ORGANISEERIMINE
JA HÄÄLESTUS
2 min
|
Tervitus, silmside, meeldetuletus eelmise tunni tööst
|
Õpilased tervitavad
|
|
|
ÕPPIMINE
MÕTLE!
Iga paar 2 min.
Kokku 15 min.
|
Kutsub õpilased paaride kaupa fotoseeriat esitlema
|
Esitlevad fotoseeriat, kirjeldavad ja arutlevad
|
Fotoseeria võib ka välja printida ja näituse
koostada
Esitluse aeg sõltub sellest, kui suur on klass
|
|
LOO!
15-20 min
|
Juhendab praktilist tööd
|
Teevad ühe foto põhjal väikesemahulise praktilise töö joonistuse, maali
või skulptuurina
|
Kui on kavas keerukam ja mahukam töö,
arvestada veel 1 tund praktilise töö jaoks
|
|
REFLEKSIOON
5-7 min
|
Annab tehtud tööle hinnangu, selgitab kodutööd
|
Võivad küsimusi esitada
Kodutöö- pildistada ühte läikivat
eset
|
Hinded koos kommentaariga
e-koolis
Võib otsida ka pilte läikivatest esemetest
|
Hindamiskriteeriumid:
|
väljund
|
Väga hästi
|
Hästi
|
Enam-vähem
|
Halvasti
|
Õpil.
hinne
|
Õpet hinne
|
|
Teemakohaste mõistete
kasutamine ja näidete esitamine
|
Arutleb aktiivselt,
kasutab kõnes uusi mõisteid, toob nähtud näiteid ja täiendab oma
teadmistega
|
Arutleb, kasutab
mõningaid mõisteid, esitab ühe nähtud näite
|
Arutleb kuigivõrd,
kuid ei kasuta sobivaid mõisteid, näiteid tuua ei oska
|
Arutelus ei osale
|
|
|
|
Fotoseeria esitlemine
|
Esitleb oma
fotoseeriat koos paarilisega võrdselt,
ilmekalt, oskab valgust ja varju
fotodel kirjeldada
|
Esitleb oma tööd koos
paarilisega, kirjeldab fotosid
|
Esitleb oma tööd, ei
kirjelda neid
|
Ei esitle oma tööd
|
||
|
Fotoseeria koostamine
|
Seeria on täielik,
lahendused huvitavad ja erinevad, koostöö aktiivne
|
Pildid kordavad üksteist,
mõned puuduvad, koostöös esineb puudusi
|
Laseb suurema osa
tööd paarilisel teha, oma ideid ei paku
|
Jätab kogu töö
paarilise hooleks
|
|
|
|
Joonistuse, maali või
skulptuuri teostamine foto põhjal
|
Valik huvitav,
vahendid sobivad, lahendus originaalne
|
Valik ja vahendid
sobivad, puudub originaalne vaatenurk
|
Töö on fotolt
lihtsalt kopeeritud, viimistlemata või poolik
|
Töö on tegemata
|
|
|




No comments:
Post a Comment
Note: Only a member of this blog may post a comment.