KUNSTIÕPETUSE TUNNIKAVA (autor Marika Ristmäe)
SIHTGRUPP: 11. klass
MAHT: 1 tund; (sellele tunnile võiks eelneda kaasaegse kunsti teemat ja ka kunstnik Thierry Geoffroy loomingut tutvustav tund); tegevuste ettekandmise ja läbiviimisega kokku kulub 2-3 tundi, olenevalt õpilaste arvust;
TUNNI TEEMA: ”Autorlus ja interpretatsioon”
EESMÄRGID: Seostada kaasaegse kunstniku laiale avalikkusele suunatud originaalloomingu kaitsmise vajalikkust seadusega;
Eristada originaalloomingu interpreteerimist autoriloomingu vargusest ehk plagiaadist;
ÜLESANNE: Luua rühmaga kunstitegevus - interpreteerides T. Geoffroy loomingut, kus märksõnadeks on: sotsiaalkriitilisus, kitsaskohtade märkamine, uute lahenduste pakkumine.
VÄLJUNDID:
1. teab erinevust plagiaadi ja loomingu interpreteerimise vahel;
2. tutvub T. Geoffroy sotsiaalkriitilise loominguga, töövõtetega;
3. mõtleb rühmas välja ühe positivistliku sotsiaalkriitilise kunstitegevuse.
PÕHIMÕISTED:
1. Plagiaat
2. Interpreteerimine
ÕPPEMATERJALID: internetiallikad: 1. Tartu Ülikooli Filosoofiateaduskond http://www.fl.ut.ee/638077 mõiste selgitus
2. [EKSS] "Eesti keele seletav sõnaraamat" http://www.eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=interpreteerima&F=M ; mõiste selgitus;
3. Autoriõiguse seadus. Riigi Teataja. § 4. https://www.riigiteataja.ee/akt/810714 ; mõiste selgitus
T. Geoffroy loomingu tutvumiseks:
Biennalist. There is not a good Biennale without Biennalist.
art&education. Emergencies now before it is too late. (2011)
DO NICE GIRL HAVE POLITICAL OPINIONS ? http://www.youtube.com/watch?v=zdsnd_Er6nw
Emergency Room - Galerie Taiss – Paris, 2008.
Manifesta 8, 2010.
Protest Underwear part 1, 2004.
MEETODID: rühmatöö, esitlus
KODUNE TÖÖ: klassis välja mõeldud sotsiaalkriitilise kunstitegevuse läbiviimise kavas kokku leppimine rühmakaaslastega ja esitluse korralduse organiseerimine klassikaaslastele järgmiseks tunniks
VAHENDID: Tundi on hea läbi viia arvutiklassis – vajalikud arvutid; õpetaja poolt saadetud materjal õppematerjalide nimekirjaga;
HINDAMISKRITEERIUMID: suuline hinnang rühma tunnitööle; (teema lõpetamise järel järgmisel tunnil (esitlus, tegevuse läbiviimine klassiga) annab õpetaja kirjaliku hinde ülesande lõpptulemusele, mida siin tabelis ei käsitleta), suulise hinnangu saavad anda ka õpilased.
LÄVENDID/
VÄLJUNDID
|
5
|
4
|
3
|
2
|
1. Teab mõistete plagiaat, teose interpreteerimine tähendust; oskab selgitada sisulist erinevust autoriõiguse seadusest lähtuvalt
|
oskab selgitada tähendust, teab mõistet
|
Teab mõisteid ilma selgituste andmiseta
|
Annab ligikaudseid, ebatäpseid vastuseid
|
Ei tea mõisteid, pole vastatud
|
2. teab nimetada 2-3 T. Geoffroy kunstiformaadi näidet ja anda edasi lühidalt põhisõnum
|
Toob 3 näidet, oskab kirjeldada sisu
|
Teab 2 näidet, kirjeldada sisu
|
Teab vaid nimetada 2, sisu kirjeldamine ebatäpne
|
Ei ole teinud märkmeid kunstitegevuste kohta ega tea nende sisust
|
3. osaleb rühmaga oma sotsiaalkriitilise kunstiidee välja mõtlemises
|
Osaleb rühmatöös aktiivselt, omab ideekavandi tasemel kunstitegevuse lühikirjeldust, millest on võimalik koduse tööna arendada välja põhjalikum versioon
|
Rühmatöös osalemine osaline; ideekavandi sisu on mõne mõttega selgitatud
|
Ei osale enamasti rühmatöös; ideekavandi kohta ( vaid mõned märksõnad)
|
Rühmatöös ei osale, pole ideekavandist mõtteid jäädvustatud
|
Tunnikava skeem
Aeg
|
Tunni osad
|
Märkused
| |
Õpetaja tegevus
|
Õpilaste tegevus
| ||
5 TUNNI ORGANISEERIMINE,
|
tervitus, silmside,
|
Õppevahendite lauale võtmine, arvutite töökorda panek; tähelepanu õpetajale
| |
10
HÄÄLESTUS Tunni alustamine
- Sissejuhatus – tänase tunni teema tutvustamine
| Frontaalne küsimus: Kuidas suhtuda autori loomingu interpreteerimisse - on see autorikaitse seadusega kooskõlas või vastuolus? |
Autoriõigusseaduse § 4. tutvumine paljundusmaterjalilt- rühmas arutamine,
- vestluses osalemine;
- Teemasse süvenemine vaatluse ja kaasa mõtlemise abil,
oma arvamuse väljendamine
| |
20
ÕPPIMINE (Meetodid). TEA! MÕTLE! LOO!
|
Annab ülesande mõistete selgituse leidmiseks;
Tutvustab kaasaegaset kunstnikku T. Geoffroy´d, kelle loomingut uurida
selgitab õpilastele allikate loendit, kust infot leida;
|
- Mõistete selgituse leidmine internetist Teadvustab mõiste interpreteerimine tähendust;
Teadvustab mõiste plagiaat tähendust
Vaatlevad T. Geoffroy KUNSTIFORMAADI kohta 2-3 videod ja kirjutavad nimetuse ja lühisisu üles;
Loovad ideetasandil oma kunstitegevuse - interpreteerides autori loomingut, kus märksõnadeks on: sotsiaalkriitilisus, kitsaskohtade märkamine, uute lahenduste pakkumine;
teab kunstnik T. Geoffroy loomingu sisust;
Töötades 4-5- liikmelistes gruppides, kirjutavad üles ühe sotsiaalkriitilise / positiivse väljundiga kunstitegevuse;
- arendab sotsiaalkriitilist mõtlemist õppetegevuse välja mõtlemisel;
| |
10
REFLEKSIOON Teadmiste rakendamine, kokkuvõte,
tulemuste ja protsessi hindamine
uute eesmärkide püstitamine.
|
Hinhinnang õpilaste osalemisele, tunnitööle;
Tutvustab kodust tööd
Järgmise tunni teema tutvustus: klassiga viiakse läbi T. Geoffroy loomingust inspireeritud kunstitegevus
|
Oma idee kiirtutvustus klassile;
vastuste põhjendamine;
väljendab isiklikku arvamust, kogemust;
koduse ülesandena tegevuse läbiviimise kavas kokku leppimine rühmakaaslastega ja korralduse organiseerimine klassikaaslastele
|
No comments:
Post a Comment
Note: Only a member of this blog may post a comment.