Kunstiõpetuse tunnikava
Helle Saue
Sihtgrupp: 10 klass
Maht: 2 -3 tundi
Teema*: Kunsti jäljekütt
Eesmärk: Õpetada kasutama
Google Artprojecti kodulehte. Õpetada kommenteerima kunstiteoseid ja tutvustama
oma kollektsiooni kaaslastele näiteks Facebookis
Ülesanne*: Iga õpilane
tutvub Google Artprojecti kodulehega ja vaatab läbi kuue muuseumi kollektsioonid
ning teeb endale omanimelise kollektsiooni, kuhu kogub mängudega seotud
kunstitöid, kommenteerib neid ja paneb valitud kunstitööd üles võimalusel Facebooki,
selleks loodud keskkonda.
Väljundid:
·
kasutab sihipäraselt internetti kunstiteoste otsimisel
muuseumitega tutvumisel ja kunstitööde jagamisel
·
iseloomustab, analüüsib kunstitöid, teeb kollektsiooni
·
esitleb oma tööd, saab aimu kunstitöö ajalisest ja
stiililisest kuuluvusest
Põhimõisted: Maailma muuseumite ja galeriide nimed, virtuaalne näitus, ajastud, kunstiliigid
Meetodid: individuaalne
ja paaristöö, esitlus
Tunni käik:
Tunnid toimuvad arvutiklassis- võimalusel igaüks arvuti taga või siis
kahekaupa
|
AEG
|
TUNNI OSAD
|
Märkused
|
|
|
Märkida ära ka igale tegevusele planeeritud aeg.
|
Õpetaja tegevus
|
Õpilase tegevus
|
|
|
TUNNI ORGANISEERIMINE (õppevahendid, tervitus,
silmside, tähelepanu)
|
Tutvustab googleartprojecti 5min
|
Teeb end kasutajaks googleartprojectis ja leida
võimalus pilte kollektsioneerida
|
Jagamiseks kasutada kas Facebooki või lihtsalt
esitleda oma tööd teises tunnis paaristööna porjektori abil
|
|
HÄÄLESTUS (Eesmärgipüstitus, motiveerimine,
olemasolevate eelteadmiste väljaselgitamine, kodutöö kontroll, sissejuhatus).
|
Küsimused:
Paljud õpilased on käinud viimasel ajal muuseumis.
Paljud on tutvunud kunstiga internetis ja kus siis?
Eesmärk: Võimalus tutvuda kunstiga maailmakuulsates
muuseumides ja saada teada iseloomulikku sellest ajastust.
Kuidas leida kunstitöid, kus toimub mingi mäng!
Millistes muuseumites keegi infot kogub!
Kuidas see salvestada!
10 min
|
Informeerida kaaslasi oma kunstihuvist.
Teha kaasa, proovida!
|
Igale õpilasele jagada umbes kuus
muuseumi ja galeriid ja õpilase kollektsioonis võiks olla 6-10 tööd!
|
|
ÕPPIMINE (Meetodid). TEA! MÕTLE! LOO!
|
30 min
Inividuaalne juhendamine
|
TEA
Vaatab millise muuseumi kogust infot otsib! Leiab
sobilikud kunstitööd
MÕTLE
Leiab sobivad kommentaarid!
LOO
Teeb endale kommentaaridega
kollektsioon
|
Tähelepanu pöörata muuseumile, valmimise aastale,
riietusele kujutamise stiilile, kunstiliigile
Kodus võib edasi töötada! Järgmine tund esitlused
koos kommentaaridega
|
|
REFLEKSIOON (Teadmiste rakendamine, kokkuvõte,
hinnangud,(tulemuste ja protsessi hindamine), järeldused, teema laiendus
(kodutöö), uute eesmärkide püstitamine.
|
2. tund
10 min+30 min
Palub õpilastel oma kommentaare täiendada ja esitleda
teistele.
5 min
Hinnangud
Tutvustab veel Googleartproject võimalusi.
|
Paaristöö
Kasutavad olemasolevaid teadmisi ajaloost ja
kirjandusest jms.
Püüavad leida kunstiteose stiililist kuuluvust,
seostada mingi perioodiga.
Esitlevad (kui pole FB kontot)või täiendavad
kommentaaridega teiste ülespandud kunstitöid.
|
Kodune töö: Kodus võib
edasi töötada! 2. tund esitlused, kollektsiooni tutvustused koos
kommentaaridega
Vahendid: arvuti, internet, Facebook, projektor
Vahendid: arvuti, internet, Facebook, projektor
Hindamiskriteeriumid:
|
Väljundid
|
5
|
4
|
3
|
2
|
|
|
Kasutab sihipäraselt
internetti kunstiteoste otsimisel muuseumitega tutvumisel
|
Kasutab sihipäraselt internetti kunstiteoste
otsimisel ja muuseumitega tutvumisel
|
Kasutab internetti kunstiteoste otsimisel ja muuseumitega
tutvumisel
|
Kipub tegelema rohkem muuga!
|
Ei tööta kaasa
|
|
|
Loob kollektsiooni
|
Kollektsioonis on 6-10
tööd vastavalt teemale
|
Kollekstioonis pole
piisavalt töid
|
Jätab oma kollektsiooni
tegemise kodutööks
|
Ei oma vastavat kollektsiooni
|
|
|
Analüüsib kunstitöid
ja seostab neid vastava ajastuga
|
Kasutab olemasolevaid teadmisi ajaloost ja
kirjandusest jms.Lisab muuseumi, galerii nime, kommenteerib riietust,
ümbrust, stiili, kunstiliiki, leiab seose
kunstiajaloo perioodiga
|
Midagi eelpool loetletust jääb
puudu
|
Kommentaarid on
üldsõnalised
|
Ei ole kommentaare lisatud
|
|
|
Esitleb oma kollektsiooni paaristööna
|
Kommentaaridega
kollektsioon on väga hästi esitletud, mõlema õpilase osalus suurepärane
|
Kommentaaridega
kollektsioon on hästi esitletud, paaristöö hea
|
Esitlemine ja paaristöö pole
ladus
|
Ei ole tehtud esitlust
|
|
|
Oskab jagada, saata oma kollektsiooni töid emailile
või lisada Facebooki
|
Oskab väga hästi jagada,
saata oma kollektsiooni töid emailile või lisada Facebooki
|
Oskab jagada, saata oma
kollektsiooni töid emailile või lisada Facebooki
|
Oskab jagada, saata oma
kollektsiooni töid emailile või lisada Facebooki pideva juhendamise abil
|
Ei oska jagada, saata oma
kollektsiooni töid emailile või lisada Facebooki juhendamisele vaatamata
|
|
No comments:
Post a Comment
Note: Only a member of this blog may post a comment.