Animatsioon


Sihtgrupp: 2. klass
Maht:        2 tundi (paaristund)
Teema:      animatsioon
Eesmärk: Fantaasia ja loovuse arendamine. Teadmiste laiendamine animatsiooni ja kunstnike osas. Jõuda aruteluni, et animafilmi sisu ei ole sageli reaalne elu- on sageli fantaasia ja julm.

Ülesanne:

Mõelda välja olend, keda veel olemas ei ole. Pane see olend tegevusse ja kujunda lähiümbrus. Valmista 2 leheküljeline animatsioon. Esitle oma multifilmi kaaslastele.

Väljund: 


  • teab, mis on animatsioon,
  • oska nimetada kunstnikke, kelle loodud on Eesti animatsioonide tegelased,
  • oskab nimetada erinevaid animatsioonitegelasi, keda päris elus ei ole olemas,
  • arendab visandatud abstraktsetest kujunditest, joontest edasi isikupäraseid tegelaskujusid,
  • oskab korrektselt joonistada ja paigutada oma fantaasiaolend paberi paremale poolele,  korralikult värvida,
  • oskab kopeerida,


Põhimõisted: animatsioon, fantaasia, spontaansus, sirgjoon, kõverjoon

Materjalid: film „Huviline filmikaamera“,
                   „Lepatriinude jõulud“, „Lotte“.

Meetodid: vaatlus, diskussioon, individuaaltöö, esitlus.

Tunni käik:


                                      Õpetaja                                       Õpilane                                             Märkused
Tunni organiseerimine      Tunni algul laste abiga             Enne tunni algust jagavad          Korrapidaja jagab.
                                       laudadele õppevahendid,        õppevahendid laudadele.
                                       ettevalmistada diaprojektor
                                       filmi näitamiseks.  

Häälestus (10 min)          Katkend filmist                       Vaatab filmi.
                                      „Huviline filmikaamera“.    

Õppimine TEA               Selgitab, kuidas                      Gruppides-loevad teksti            Õpilased gruppides.
(25 min)                        valmivad animatsioonid,            animatsioonikunstnike kohta.
                                      näitab piltmaterjali.                  Räägivad teistele.
  
Õppimine MÕTLE        Ülesanne. Mitu pilti  peab         Katsetavad, tõstavad järk          Õpilased töötavad
(10 min)                        animatsioonis joonistama,        järgult kätt,loevad.                     paarides.
                                     et tekiks käe tõstmise
                                     efekt?... jne
 
Õppimine LOO            Õpetaja selgitab, kuidas            Loob oma fantaasiaolendi
(35. min)                      spontaanselt jooni ja                  ja valmistab lühianimatsiooni. 
                                    kujundeid joonistades
                                    saab sealt hiljem kätte
                                    fantaasiakuju ja kuidas
                                    see panna oma animatsiooni. 
Reflektsioon
(10 min)                       Tulemuste ja protsessi              Valmistatud animatsioonide                Grupis.
                                 hindamine.                                esitlus.

Vahendid: harilikud pliiatsid, värvipliiatsid, paber A4 (2 tk)lapse kohta, arvuti, animafilmid.

Hindamiskriteeriumid: 


Väljund                                    5                                4                                    3                       2

Teab, mis on            Vastab õpetaja                Vastab õpetaja                     Vastab                 Ei tea midagi.
animatsioon.             küsimustele, seletab         küsimustele, teab,                 õpetaja
                                oma sõnadega, mis          mis on animatsioon.              küsimustele
                                on animatsioon.                                                           osaliselt.

 
Oskab nimetada       Teab nimetada                 Nimetab tunnis                      Teab ühte            Ei tea midagi.
Eesti animatsiooni-    õppetunnis tutvustatud     tutvustatud ühte                     nimetatud
kunstnikke.               animatsiooni-                   animatsiooni-                        kunstnikest või
                               kunstnikke, oskab            kunstnikku ja                        filmi.
                                nimetada nende filme.       tema filmi.

 
Arendab                  Joonistab spontaanselt       Joonistab spontaanselt          Joonistab            Ei tee midagi.
abstraktsetest           abstraktseid kujundeid      abstraktseid kujundeid          spontaanselt
joontest                    ja jooni.  Leiab sealt         ja jooni. Leiab sealt               abstraktseid
tegelaskujusid.         fantaasiaolendi.                 fantaasiaolendi  kaaslaste        kujundeid
                                                                        või õpetaja abiga.                  ja jooni.
         


Tegelaskuju             Annab oma tegelasele        Annab oma tegelaskujule      Annab oma         Ei tee midagi.
joonistamine ja         kuju, loob tema                 kuju, oskab paigutada           tegelaskujule
paigutamine             ümber mõtestatud ja           paberile, värvib                     kuju, värvib
paberile.                 läbimõeldud kompositsi-      töö mõningate                       töö lohakalt.
                              ooni  ja oskab                     lohakustega.
                               paigutada paberile,
                               värvib korrektselt.
       


Kopeerimine.         Saab kopeerimisega           Saab kopeerimisega          Kopeeritav töö       Ei tee midagi.
                              iseseisvalt hakkama.          hakkama kasutades           erineb originaaltööst
                                                                      õpetaja abi.                        olenemata õpetaja
                                                                                                                abist.



Esitlemine.             Oskab töö vormistada          Oskab töö vormistada       Oskab töö            Ei tee midagi.
                             mänguliseks animatsiooniks   mänguliseks                       vormistada
                             ja tutvustada lühidalt selle      animatsiooniks.                  mänguliseks
                             sisu.                                                                            animatsiooniks
                                                                                                                  õpetaja abiga.



No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.