Maht: 8 tundi, konspekt 1 tunnile
Teema: Varjuteater
Eesmärk:
Erinevate kunstivormide ( muusika, teatrikunst, kirjandus, kunst, multimeedia ) miksimine terviklikuks kunstiteoseks.
Ülesanne: Ülesandeks on üks varjuteatri etendus koos kõige sinna kuuluvaga: dekoratsioonid, muusika, kostüümid, stsenaarium. Etenduse pikkuseks 5 minutit. Valida saab kolme varjuteatri haru vahel:
- kätega varjuteater
- paberist figuuridega varjuteater
- elavate varjudega teater
Väljundid:
- Õpilased teavad ja oskavad kirjeldada varjuteatri kui ühe teatriliigi olemust
- Õpilane oskab kasutada erinevaid kunstivorme oma idee elluviimisel
- Õpilane näitab üles loovat lähenemist varjuteatri ülesande lahendamisel
Põhimõisted:
Siluett,
ekraan, aplikatsioon, projektor, efekt, kartong, kontrast, stseen, profiil,
fantaasia, žestikuleerima, figuur
Õppematerjalid:
Ludmilla Gustavson „Teeme ise nukuteatrit“ Tallinn „Koolibri“1992, lk 72
http://www.youtube.com/watch?v=Z0EO8rhCHhw&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=8mNs28j29mw&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=8mNs28j29mw&feature=related
Meetodid: grupitöö, esitlus
Tunni käik:
Tunni käigu tabel
AEG
|
TUNNI OSAD
|
Märkused
|
|
Märkida ära ka igale tegevusele planeeritud aeg.
|
Õpetaja tegevus
|
Õpilase tegevus
|
|
TUNNI ORGANISEERIMINE 1min
|
|||
HÄÄLESTUS (Eesmärgipüstitus, motiveerimine, olemasolevate eelteadmiste
väljaselgitamine, sissejuhatus).
5 min
|
Sissejuhatus teemasse:
Näppudega varjude tegemine ekraanile.
|
Mõistatavad, mille figuuriga tegu. Teevad ka ise.
|
|
ÕPPIMINE (Meetodid). TEA! MÕTLE! LOO!
20 min
|
Varjuteatri mõiste ja harud.
Erinevate filmilõikude vaatamine
|
Arutelu: kuidas tehtud, mida kasutatud, missugune varjuteatri haru
meeldis enim, selle järgi rühmadesse jagunemine
|
|
REFLEKSIOON (Teadmiste rakendamine, kokkuvõte, hinnangud,(tulemuste ja
protsessi hindamine), järeldused, teema laiendus (kodutöö), uute eesmärkide
püstitamine.
19 min
|
Ülesande andmine: varjuteatri etendus koos kõige sinna kuuluvaga
|
Teema mõtlemine, millest etenduv võiks jutustada.
Rühmasiseste ülesannete jagamine.
Ajaplaani koostamine.
|
Vahendid: multimeediaklass, tahvlipaberid, markerid rühmatööks
Hindamiskriteeriumid:
Väljundid/lävendid
|
5
|
4
|
3
|
2
|
Õpilase hinne
|
Õpetaja hinne
|
1.Teab, mis on varjuteater
|
Teab, mis on varjuteater. Oskab kirjeldada varjuteatri harusid.
|
Teab, mis on varjuteater. Oskab nimetada varjuteatri harusid.
|
Teab, mis on varjuteater. Ei oska nimetada varjuteatri harusid.
|
Ei tea, mis on varjuteater.
|
||
2.Oskab näppudega varjudest moodustada erinevaid figuure (siluette)
|
Läheneb ülesandele loovalt ja moodustab iseseisvalt
vähemalt 4 erinevat siluetti.
|
Saab erinevate siluettidega hakkama, kuid kordab eespool tehtut
|
Oskab moodustada vaid ühe silueti.
|
Ei moodusta varjudest figuure.
|
||
3. Tunneb ära erinevad kunstivormid
õppefilmides
|
Leiab ja oskab nimetada kõiki õppefilmides esinevaid kunstivorme.
|
Leiab ja oskab nimetada õppefilmides esinevaid kunstivorme.
|
Leiab ja oskab nimetada mõnda õppefilmides esinevaid kunstivorme.
|
Ei leia ja oska nimetada õppefilmides esinevaid kunstivorme.
|
||
4. Oskab rühmatöös osaleda ja annab oma panuse ülesande täitmisele.
|
Osaleb aktiivselt rühmatöös. Leiab ja valib endale
ise ülesande ja tähtaja.
|
Osaleb rühmatöös. Leiab ja valib endale teiste abiga
ülesande ja tähtaja.
|
Osalus rühmatöös passiivne, ülesande ja tähtaja
määravad teised.
|
Ei osale rühmatöös.
|
No comments:
Post a Comment
Note: Only a member of this blog may post a comment.