Kunstiõpetuse tunnikava
Sihtgrupp: 3. klass
Maht: 5 tundi
Teema: Aegumatu asi
Eesmärk: Anda
õpilastele teavet, et mänguasjad on aegade jooksul muutunud.
Tunni laiem eesmärk –Tutvuda oma vanavanemate ja vanemate
mänguasjadega, vaatluse teel leida, millised muutused on mänguasjade juures aja
jooksul toimunud. Meisterdada
paberjääkmaterjalist mänguasi, millele anda kaasaegne välimus.
Ülesanne: Iga laps meisterdab ajalehepaberitest ja
kipsimarlisidemetest mänguasja.
Väljundid:
1. Teab, mis on kaasaegsed mänguasjad
2. Oskab oma
mänguasja vormi ja otstarvet põhjendada.
3. Oskab
paberjääkmaterjalidest vormida äratuntava mängueseme.
4. Oskab mänguasjale anda kaasaegse välimuse.
Põhimõisted: mänguasjamuuseum, kaasaegsed ja
vanad mänguasjad
Õppematerjalid:
https://www.nakfinearts.com
http://www.mm.ee/
Meetodid: lumepalli rühmad, diskussioon, paaristöö, ajurünnak,
esitlus
Tunni
käik:
Tunni käigu tabel
|
AEG
|
TUNNI OSAD
|
|
Märkused
|
|
Märkida ära ka igale
tegevusele planeeritud aeg.
|
Õpetaja tegevus
|
Õpilase tegevus
|
|
|
TUNNI ORGANISEERIMINE
(õppevahendid, tervitus, silmside, tähelepanu)5min
|
Mis on mänguasi?
|
Näiteid mänguasjade kohta
|
|
|
HÄÄLESTUS
TEA!
(Eesmärgi püstitus,
motiveerimine, olemasolevate eelteadmiste väljaselgitamine, kodutöö kontroll,
sissejuhatus).
40min
|
Sissejuhatus teemasse
Diskussioon
Millised on teie mänguasjad? Millega mängisid teie
vanemad? Millised olid vanavanemate mänguasjad?
Pildimaterjali vaatlus (vaata linke).
Mängasjamuuseumi kodulehe külastus
|
Diskussioon erinevate aegade mänguasjade teemal.
Kaasa võetud mänguasjade vaatlemine.
|
|
|
ÕPPIMINE (Meetodid). TEA!
MÕTLE! LOO!
3 tundi
|
Lumepalli rühm
Individuaalne ülesanne: Pane kirja 5 mänguasja.
Diskussioon
Vali, millist mänguasja soovid meisterdada. Vormi
paberjääkmaterjalist mänguasi.
Paaristöö
Aita kaaslast mänguasja vormimisel ja kipsisideme
paigaldamisel.
Ajurünnak
Leida märksõnad, mis teevad mänguasja välimuse kaasaegseks.
Kujunda värve kasutades oma mänguasja välimus kaasaegseks.
|
Mänguasjade
nimekirja koostamine.
Lemmikmänguasja
leidmine nii poiste kui tüdrukute seas (lumepalli meetodil)
Mänguasja
valimine, mida hakata vormima ja kujundama.
Eseme
vormimine. Paarilise abistamine.
Leiab ja kirjutab tahvlile märksõnad, mis tema arvates
teevad mänguasja välimuse moodsaks. Kujundab värve kasutades oma mänguasjale
kaasaegse välimuse.
|
|
|
REFLEKSIOON (Teadmiste
rakendamine, kokkuvõte, hinnangud,(tulemuste ja protsessi hindamine), järeldused,
uute eesmärkide püstitamine.
45 min
|
Hinnangute andmine ning protsessi ja tulemuse hindamine.
|
Oma mänguasja esitlemine. Põhjendab kaaslastele oma mänguasja
valikut, eseme vormi, kujundust ja otstarvet.
Hinnangute andmine kaaslastele.
|
|
Vahendid: ajalehed, paberteip, kipsisidemed, veekausid, akrüülvärvid, kile, käärid, pintslid
Hindamiskriteeriumid:
|
Väljundid/
lävendid
|
5
|
4
|
3
|
2
|
|
1.Teab, mis on kaasaegsed mänguasjad
|
Teab kaasaegseid
mänguasju. Oskab anda lisaselgitusi.
|
Teab
kaasaegseid mänguasju.
|
Kaasaegseid mänguasju ei oska eristada.
|
Ei saa aru kaasaegsete mänguasjade
olemusest.
|
|
2.Oskab oma mänguasja vormi ja otstarvet põhjendada.
|
Oskab veenvalt põhjendada oma mänguasja vormi valikut ja
otstarvet.
|
Oskab põhjendada
oma mänguasja vormi valikut ja otstarvet.
|
Oma mänguasja vormi
ja otstarbe valiku põhjendamine on ebapiisav.
|
Oma mänguasja vormi valikut ja otstarvet ei oska
põhjendada.
|
|
3. Oskab
paberjääkmater-jalidest vormida äratuntava mängueseme.
|
Oskab vormida äratuntava mänguasja.
|
Vormib mänguasja.
|
Vormitud mänguasi ei ole äratuntav.
|
Ei oska mänguasjale anda vormi.
|
|
4. Oskab mänguasjale anda kaasaegse välimuse.
|
Oskab värve kasutades kujundada mänguasjale kaasaegse
välimuse.
|
Oskab mänguasja välimust värvides kujundada.
|
Kujundab osaliselt värve kasutades mänguasjale kaasaegse
välimuse.
|
Ei
kujunda mänguasja välimust värve kasutades.
|
No comments:
Post a Comment
Note: Only a member of this blog may post a comment.