Kunstiõpetuse
tunnikava
Sihtgrupp: 10. klass I kursus
Maht: 7 tundi (4 tundi kodune töö)
Teema: „Vana aja
maailmaimed“ lauamängu kujundus ja teostus
Eesmärk:
·
Tekitada õpilastes
huvi lauamängude ja vanaaja kultuuri vastu.
·
Viia kokku kunst ja
ajalugu, võimaldades saada uusi teadmisi ja kinnistada eelnevaid.
·
Aidata õpilastel ellu
viia oma graafilise disaini ideed.
·
Siduda erinevaid
õppeprotsesse ja õppesisu elemente üheks tervikuks.
·
Rakendada
aktiivõppemeetodeid õppetöö toetamiseks ning õpitu kinnitamiseks.
·
Õppida analüüsima,
sünteesima ja koostööd tegema.
Ülesanne:
Mõelda paaristööna välja uudne, teadmistel põhinev lauamäng
vanaaja maailmaimede kultuuri kohta.
Koostada oma ideede ja kavandite kohta mapp, kuhu on
koondatud tekstid, pildilised materjalid jne. Individuaalselt dokumenteerida ja
süstematiseerida maailmaimede kohta teadmisi.
Kajastada töös ajastuomast kujunduse, pildi ja teksti koosmõju.
Kajastada töös ajastuomast kujunduse, pildi ja teksti koosmõju.
Esitada paaristööna lauamäng nii, et seda saaks samal ajal
mängida.
Kokku pandud materjali kasutatakse õpetaja ja õpilase
koostöös valminud töö hindelise alusena.
Väljundid:
Teema läbimise järel õpilane:
·
oskab iseseivalt
koguda ja süstematiseerida teemakohast materjali.
·
teab erinevaid
lauamängude kujunduse ja mängimise viise.
·
on võimeline kavandama
teost ja arendama selle kontseptsiooni.
·
oskab rakendada oma
ideede väljendamiseks disaini ja moodustada tervikut.
·
oskab illustreerida ja
seostada vastavalt teemale lauamänge.
·
Oskab erinevaid
tehnilisi töövõtteid ja kasutab erinevaid vahendeid.
Põhimõisted:
maailmaimed, funktsionaalsus, esteetika, eetiline ja kultuurne sõnum,
innovatsioon, visuaalne kommunikatsioon , kollektsioneerimine,
süstematiseerimine.
Õppematerjalid:
Faktiline info
ja pildimaterjal
Vana-Kreeka
kultuur ja pildimaterjal
Vana-Rooma
kultuur
Maailmaimed
Lauamängude
ajalugu
Õpik „Kunstikultuuri ajalugu ürgajast gootikani“ 10. Klass, Jaak
Kangilaski
Meetodid:
Ajurünnak,
vestlus, paaristöö, individuaalne töö, kodutöö, piltmaterjali kogumine,
analüüsimine, süstematiseerimine
Individuaalne
töö, mille puhul õpilane kogub materjali ja analüüsib seda.
Paaristöö, kus
mõlemad õpilased jätkavad koos lauamängu koostamist ja kujundamist, kasutades
enda kogutud materjale.
Tunni käik:
|
AEG
|
TUNNI OSAD
|
|
Märkused
| ||
|
Märkida ära ka igale tegevusele planeeritud aeg
|
Õpetaja tegevus
|
Õpilase tegevus
|
| ||
|
TUNNI ORGANISEERIMINE (õppevahendid, tervitus, silmside,
tähelepanu)
|
|
|
Lauamängud kujunduse ja tehnikate uurimine
| ||
|
HÄÄLESTUS (Eesmärgipüstitus, motiveerimine, olemasolevate
eelteadmiste väljaselgitamine, kodutöö kontroll, sissejuhatus).
|
Erinevate materjalide jagamine, näidismaterjalide
tutvustamine, disainiülesanded
|
Märkmete tegemine, andmete kogumine internetist,
lühiarutelu, erinevate ajastuste võrdlemine
|
Töölehed, internet
| ||
|
ÕPPIMINE (Meetodid). TEA! MÕTLE! LOO!
|
Ajurünnak
Individuaalne juhendamine
|
Individuaalne töö, õpilane kogub materjali ja analüüsib.
Paaristöö, kus mõlemad õpilased jätkavad koos lauamängu
koostamist ja kujundamist, kasutades enda kogutud materjale.
Kasutab erinevaid tehnikaida
|
| ||
|
REFLEKSIOON (Teadmiste rakendamine, kokkuvõte,
hinnangud,(tulemuste ja protsessi hindamine), järeldused, teema laiendus
(kodutöö), uute eesmärkide püstitamine.
|
Õpilasele antakse tagasiside kogutud materjalide täpsuse
ja analüüsi kohta
Suunatakse vajalike teadmiste rakendamist tunnitöös.
|
Õpilane rakendab teadmisi töös, annab analüüsiga pidevalt
hinnangu
Teeb järeldusi, kas mängu on võimalik mängida.
|
|
Tunni käik: 1. ainetund
|
Tunni
etapp
|
Õpetaja
tegevus
|
Õpilaste
tegevus
|
Märkused
|
|
Tunni alustamine
3 min
|
Sissejuhatus
teemasse
|
Kuulamine,
märkmete tegemine
|
Lauamängud
näitamiseks
|
|
Tunni sisu:
Loeng,
demonstratsioon, arutelu
45 min
|
Tunnitöö tutvustamine
Erinevate lauamängude tutvustamine ja mängimine
|
|
Lauamängud
kujunduse ja tehnikate uurimine
|
|
Tunni sisu:
II etapp
15 min
|
Kodune
ülesanne. Vastused, selgitused, mis on kooli poolt, mis tuleb õpilasel leida
|
. Erinevate lauamängud uurimine
Erinevate
õppevahendite ja tehnikaga tutvumine. Küsimused tehnika ja õppevahendite
kohta
|
|
Tunni käik: 2. ainetund
|
Tunni
etapp
|
Õpetaja
tegevus
|
Õpilaste
tegevus
|
Märkused
|
|
Tunni alustamine
5 min
|
Vestlus
teemaderingi sissejuhatuseks.
|
Kuulamine,
märkmete tegemine
|
Arvutiklass
|
|
Tunni alustamine
Loeng,
demonstratsioon, arutelu
10 min
|
Mis on meeles
eelmisest tunnist? Õpetaja tutvustab õpilastele teemat ja eesmärke.
Ülesande
tutvustamine
Õpetaja küsimused
õpilastele.
Õpetaja palub
moodustada paarid
|
Õpilaste
osalemine vestluses. Küsimustele vastamine. Diskussioon.
Paaridesse
jagamine
.
|
Arvutiklassis
Töövahendid
|
|
Tunni sisu:
Iseseisev töö
30 min
|
Koostöös
moodustatud paaridega jagab õpetaja kätte ülesanded. Annab esimesed
juhtnöörid
|
Teabe otsimine
internetist ja selle arvutikirja panemine Õpilaste iseseisev uurimine,
teemaga tutvumine.
Arvutiteksti
kujundamine.
|
Arvutiklass
|
Tunni käik: 3. ainetund
|
Tunni
etapp
|
Õpetaja
tegevus
|
Õpilaste
tegevus
|
Märkused
|
|
Tunni alustamine
2 min
|
Tunni eesmärgi
tutvustamine. Õpetaja jagab tehnilised juhised.
|
Õpilased
teevad märkmeid
|
Kunstiõpetus
|
|
Tunni alustamine
Loeng,
demonstratsioon, arutelu
10 min
|
Mis on meeles
eelmisest tunnist? Õpetaja tutvustab õpilastele teemat ja eesmärke. Õpetaja
selgitab tööülesannet õpilastele
|
Õpilased
tuletavad meelde õpitu.
|
|
|
Tunni sisu:
Iseseisev töö
Töölehtede
täitmine
13 min
|
Õpetaja jagab
tehnilised juhised.
Õpetab kiire
kavandi tegemist
Annab juhiseid
lauamängu kujundamisel
|
Õpilased
teevad lauamängu kavandeid.
Kasutavad
selleks kogutud materjale oma idee kohta
|
Kunstiõpetuse
materjalid
|
|
Tunni sisu:
II etapp
20 min
|
Õpetaja
juhendab praktilist tööd.
Õpetaja aitab
probleemide korral.
|
Õpilased
kujundavad oma lauamängu. Kasutavad rinevaid tehnikaid ja materjale.
|
|
Kodune töö:
Õpilane töötab kodus edasi, kogu materjale ja analüüsib.
Hindamiskriteeriumid:
|
Väljund
|
Tõesti hea
|
Pole viga
|
Vajab korrigeerimist
|
|
Osavõtt tunnist
|
Töötab aktiivselt
|
Töötab kaasa, aga vajab tähelepanu
|
Kipub tegelema muuga!
|
|
Kogub ja analüüsib materjali
|
Kogutud materjal on vastav teemale
|
Kogutud materjali pole piisavalt
|
Ei kogu midagi
|
|
Illustreerib ja väljendab tehnilisi võteid kasutades
lauamängu
|
Lauamäng on mängitav, teadmisi andev ja illustreeritud
|
Töö pole piisavalt läbi mõeldud, poolik
|
Tööd pole alustatud, puudub kontseptsioon<
|
No comments:
Post a Comment
Note: Only a member of this blog may post a comment.